Компанія Glaszur виготовляє вироби повнокольорового друку зображень — на склі триплекс!
Максимальні розміри виробу з фототриплексу можуть бути 2000мм. х 800мм.
Фототриплекс — фотографія в склі на пам’ятник (для ознайомлення див. Cсилку)
Приклади ритуальних фотографій на фототриплексі.
Triplex значить – потрійний.( далі ТРИ́ПЛЕКС)
Тришарове скло, яке складається з двох листів звичайного скла та прошарку прозорого пластичного матеріалу, що склеює їх.
Багатоша́рове скло (триплекс)— один із видів безпечного скла. Скло являє собою два, або більше скла, склеєних між собою спеціальною полімерною плівкою (як правило, використовується полівінілбутираль англ. Polyvinyl butyral (PVB), здатною при ударі утримувати скалки. Це створює характерну «павутину» тріщин. Як правило, виготовляється шляхом пресування при нагріванні.
Фотодрук на триплексі має наступні переваги:
- Висока якість друку: друк на триплексі забезпечує високу якість зображення, яке виглядає глибоким і насиченим. Це особливо важливо для друку фотографій і малюнків з високим рівнем деталізації.
- Міцність та стійкість до зовнішніх впливів: триплекс має високу міцність та стійкість до ударів, подряпин, вологи і погодних умов. Фотодрук на триплексі дозволяє зберігати зображення протягом довгого часу без змін в якості.
- Різноманітність застосування: триплекс може бути використаний для друку на різноманітних поверхнях, таких як скляні двері, стінні панелі, меблі та інші предмети. Фотодрук на триплексі дозволяє створювати оригінальні та ефектні рішення.
- Простота обслуговування: триплекс легко чистити і доглядати за ним, що дозволяє підтримувати якість зображення на довгий час.
Технології виробництва скла триплекс:
Для виготовлення багатошарового скла на сьогодні використовують 3 основні технології, які впливають на основні властивості виробів:
- рідинне ламінування;
- автоклавного ламінування плівкою;
- безавтоклавні ламінування плівкою.
Компанія Glaszur використовує на своєму виробництві автоклавне ламінування плівкою скла. Автоклавне ламінування, є традиційною і поширеною на сьогоднішній день технологією виробництва триплексу. Плівка PVB – основний вид ламинуючої плівки використовуваної для автоклавного ламінування. Як і інші технології ламінування плівкою, вона заснована на принципі повітронепроникного з’єднання плівки і скла.
Автоклав
Автоклавний метод ламінування дозволяє здійснювати збірку багатошарового скла в його остаточних розмірах і формі. Перед розміщенням між скляними заготівками полімерної плівки PVB, скло, в обов’язковому порядку ретельно миється і знежирюється. Якщо в складі виробу використовується більше двох шарів скла або хоча-б одне скло загартоване, перед ламінуванням їм надають остаточний розмір і форму, виробляють всі необхідні вирізи і отвори. Після процесу складання далі виріб переміщують в автоклав, де за допомогою комбінації режимів теплового впливу – температура до 150 ° С і тиску 12.5 Бар в автоматичному режимі і відбувається опресування багатошарового ламінованого скла.
Триплекс
Триплекс — унікальне за властивостями та характеристиками скло, яке може використовуватися в різних сферах як для скління, так і для втілення нестандартних дизайнерських задумів, а також для створення належного рівня захисту і безпеки.
Основна відмінність триплекс скла — високий рівень безпеки і його якість та надійність. При механічних пошкодженнях матеріал тріскається, але не розпадається, зберігаючи цілісність конструкції.
Застосування триплексу
- Скляні перегородки;
- Картини і елементи декору;
- Вітрини;
- Акваріуми;
- Фототриплекс — фотографія в склі на пам’ятник ( для ознайомлення див. Ссилку);
- Віконні конструкції;
- Скляні сходи;
- Вхідні двері;
- Похилі фасади;
- Скляні підлоги;
- Душові кабіни;
- Альтанки;
- Частини покрівельного покриття;
- Козиркі;
- Балкони і лоджії;
- Скління лобового скла в автомобілі.
Переваги та недоліки триплексу
До плюсів скла, виконаного за технологією триплекс, можна віднести:
- міцність, оскільки виріб стає міцнішим в 6-8 разів;
- належний рівень безпеки, бо матеріал не розсипається навіть після пошкодження;
- куленепробивність – в деяких варіантах виріб може витримати постріл з вогнепальної зброї;
- травмобезпечність – при пошкодженні матеріал залишається єдиним цілим, він може покритися безліччю тріщин, але при цьому не розсиплеться, що допомагає уникнути травм;
- довговічність матеріалу може порадувати терміном експлуатації, оскільки у цього виробу його немає, скло не змінює колір, не мутніє, а також не змінює властивості протягом експлуатації;
- захист від ультрафіолетового випромінювання, оскільки промені затримуються в плівці і не проникають всередину;
- стійкість до перепадів температур – цей матеріал легко витримує перепади і не боїться низьких і високих температур до 180°С;
- високі звукоізоляційні і теплоізоляційні властивості;
- прозорість матеріалу, незалежно від товщини, скло відмінно пропускає світло.
До недоліків можна віднести:
- високу вартість;
- складність обробки.
- чим більше шарів використовується для конструкції, тим більше буде її вага.